Tarla Bitkileri Bölümü / Yurtdışı / Yurtiçi İlişkiler


Erasmus Programı  
Erasmus ile ilgili istenilen bilgilere bu adresten ulaşabilirsiniz.   
Erasmus Programı İçin Anlaşması Bulunan Ülkelerden Tarla Bitkileri Bölümü İçin Uygun Olanlardan Bazıları
Bütün liste için koordinatörlüğe başvurmanız gerekmektedir.
(Resme tıklayıp büyütebilirsiniz.)
 
 
   
Erasmus- Staj Hareketliliği Programı  
Erasmus staj hareketliliği ile ilgili genel bilgileri buradan edinebilirsiniz.  
Aday olmak isteyen Tarla Bitkileri Bölümü Öğrencileri buradan başvuru yapabilirler.  
Erasmus programı ile Avrupa'da staj yeri bulabilmek için tıklayın.  
   
Mevlana Değişim Programı  
Mevlana Değişim Programı, yurtiçinde eğitim veren yükseköğretim kurumları ile yurtdışında eğitim veren yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişimini mümkün kılan bir programdır.

23 Ağustos 2011 tarih ve 28034 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Yönetmelik ile birlikte yurt dışındaki yükseköğretim kurumları ile ülkemizdeki yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişiminin önü açılmıştır.

Diğer değişim programlarından farklı olarak, hiçbir coğrafi bölge ayrımı olmaksızın değişim programı bünyesindeki hareketlilik bütün dünyadaki yükseköğretim kurumlarını kapsamaktadır.

Değişim programına katılmak isteyen öğrenciler en az bir en fazla iki yarıyıl eğitim için; öğretim elemanları ise en az 1 hafta en fazla 3 ay süreyle dünyadaki yükseköğretim kurumlarında ders vermek üzere programdan faydalanabilirler. Benzer şekilde dünyanın bütün bölgelerinden de öğrenci ve öğretim elemanları Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarına gelebilirler.
 
Mevlana programı için protokol bulunan ülke listesine burdan ulaşabilirsiniz.  
Mevlana öğrenci değişim programı için başvuru şartları, süreç, belgeler ve sıkça sorulan sorular için tıklayın.  
Mevlana 2017-2018 giden öğrenci programı açıklanmıştır. Bilgilere ulaşmak için tıklayınız.  
Farabi Değişim Programı  

Kısaca "Farabi Değişim Programı" olarak adlandırılan Yükseköğretim Kurumları Arasında Öğrenci ve Öğretim Üyesi Değişim Programı, üniversite ve yüksek teknoloji enstitüleri bünyesinde ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim-öğretim yapan yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim üyesi değişim programıdır.

Farabi Değişim Programı, öğrenci veya öğretim üyelerinin bir veya iki yarıyıl süresince kendi kurumlarının dışında bir yükseköğretim kurumunda eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam etmelerini amaçlamaktadır.

Farabi Değişim Programının uygulanmasına ilişkin ilkeler, Yönetmelik ve Esas ve Usuller tarafından ayrıntılarıyla belirlenmiştir.

 
Farabi programından yararlanmak isteyen öğrenciler için ''Farabi Takvimi ve Süreç''